METODA

Vyučujeme realistickou malbu, protože podle mne využívá nejširší škálu malířských prostředků a vytváří jejich nečekaná spojení.

V podstatě předáváme syntézu známých funkčních postupů, vylepšené a doplněné o budování prostoru pomocí přechodů, zvládání zkratek a těžko postižitelných struktur.

Odhalujeme neefektivní postupy. Snažíme se o individuální přístup s cílem přijít na to, co Vás nejvíce brzdí a co by Vám naopak pomohlo ve Vašem malířském vývoji.

Dokážeme poradit s většinou běžně používaných technik jako je akryl, tempera, akvarel, pastel, tužka atd... Zaměřujeme se na olejomalbu, která jako jediná dokáže věrně zachytit barvy a to z ní dělá atraktivní techniku, kde nemusíme jako například v akvarelu, složitě přemýšlet jak vyjádřit, či barevně posunout detail, aby fungoval. Zároveň technologie olejomalby není zas tak náročná, jak se může zdát.

Doporučujeme postup vrstvené malby, který umožňuje postupné budování obrazu, opravy předešlých vrstev a dokonalou kontrolu.

Vyučujeme základy kresby, šrafuru, modelaci a budování prostoru na základě modelace lidského těla, anatomii, kresbu z hlavy a další zajímavosti.


 

Kontakt

kurzy-malby Praha 3 - Žižkov 724 176 173 danek.zd@gmail.com